vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Rok 2015 byl pro Kaprálův úspěšný rekordním počtem účastníků programů i dobrým hospodařením. Dokázali jsme, že environmentální výchovu lze dělat i bez závislosti na dotacích.

 

Kaprálův mlýn připravil v roce 2015 programy pro celkem 5765 účastníků v rozsahu 25557 účastníkohodin. To je úctyhodné číslo především z toho důvodu, že se tak stalo bez přímých dotací či jiné státní podpory na tuto naši hlavní činnost. Rok 2015 jsme nejenom zakončili v kladných číslech, ale podařilo se znovu vydat knihu Zítra bude líp, dokončit stavbu ekologicky šetrného domku pro dobrovolníky, koupit chatku v sousedství mlýna a rozšířit kapacitu čistírny odpadních vod.

 

Tyto investice, které jsou zárukou pokračování naší finanční nezávislosti na provozních dotacích, byly možné díky Jihomoravskému kraji a strukturálním fondům EU. Významnou nepřímou podporou naší činnosti je program Erasmus plus, díky kterému poskytujeme v rámci evropské dobrovolnické služby mladým lidem ze zemí východní Evropy možnost vzdělávat se v oblasti environmentální výchovy a získávat pracovní zkušenosti a návyky.

 

Zároveň to byl rok velkých mezinárodních úspěchů: Kaprálův mlýn zajišťoval ekologické programy na světovém skautském jamboree v Japonsku, konala se zde prestižní konference manažerů evropských skautských základen, podíleli jsme se na převzetí mezinárodního ocenění za ochranu životního prostředí jménem 40 milionů skautů světa a zahájili přípravy na celosvětový skautský seminář o ekologické výchově, který se u nás bude konat v roce 2016.

 

Za úspěšný rok 2015 je potřeba především poděkovat všem dobrovolníkům, podporovatelům a zaměstnancům, stejně jako jejich rodinám a blízkým, kteří dokázali přizpůsobit svůj životní rytmus potřebám provozu Kaprálova mlýna.

Všem, kterým jsme nepopřáli vše dobré do roku 2016 v tištěné podobě, posíláme PFko alespoň touto cestou spolu s poděkováním za přízeň a očekáváním dalších společných dobrodružství a úspěchů:

 

 

 

 

Aktuality

29.03.2019
Hledáme lektora a koordinátora dobrovolníků

V roce 2015 jsme se domluvili s Pájou Glosovou na dvouletém angažmá na mlýně. Ráda by přesluhovala ještě déle, ale čekají na ni doma v Beskydách.

29.03.2019
Skautská chata

Kaprálův mlýn od dubna 2019 otevírá chatku pro družiny a oddíly.

22.03.2019
Kaprálův mlýn partnerem světové konference

Kaprálův mlýn je jedním ze tří partnerů Světové konference environmentální výchovy, kterou organizuje Katedra environmentálních studií MU

04.01.2019
Kaprálův mlýn vybral nového ředitele

23. března proběhlo druhé kolo výběrového řízení na ředitele Kaprálova mlýna, novým ředitelem od 1.1.2020 bude
Pokoje se společným sociálním zázemím© Kaprálův mlýn 2013