vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Příměstské tábory na Kaprálově mlýně


Pořadatelem příměstských táborů je Junák – český skaut, Kaprálův mlýn, z.s.

 

Místo

Příměstské tábory se konají v krásném přírodním prostředí jižní části Moravského krasu v Údolí Říčky a okolí. Většinu dne budeme s dětmi trávit venku: v lese, na loukách, u vody i v jeskyních. Zázemí a stravování nám poskytuje skautské středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn.

 

Termín

Příměstský tábor probíhá ve dvou srpnových termínech, vždy od pondělí do pátku 1.-5.srpna 2016 a  8. - 12. srpna 2016. Děti si přebíráme v čase 7:30 – 7:40 na Staré Osadě na zastávce autobusu 201 (případně kolem osmé hodiny na zastávce autobusu Ochoz u Brna, Říčky, rozcestí). Odpoledne děti přivezeme autobusem zpět na Starou Osadu (příjezd autobusu dle jízdního řádu 17:03). Jízdné není v ceně tábora, je potřeba mít jízdenky na autobus na zóny 100, 101 a 210 (případně v kombinaci s šalinkartou).

 

Účastníci

Tábor je určen dětem ve věku 7 – 11 let z Brna i okolí. Na každém turnusu bude maximálně 20 dětí, o které se budou po celou dobu starat tři skautští vedoucí.

 

Program

Program jednotlivých táborů je zarámován celotáborovou hrou: v termínu 1.-5.srpna se společně vydáme na dobrodružnou výpravu do Asie, v termínu 8.-12.srpna budeme pomáhat vyšetřit zločin spáchaný na Kaprálově mlýně. Děti se můžou těšit na spoustu her, nové kamarády a především objevování místní přírody.

 

Vedoucí

Program tábora zajišťují zkušené vedoucí ze skautského oddílu z Brna (http://nezmari.skauting.cz). Hlavní vedoucí tábora, Anna Hradecká, má kvalifikaci s akreditací MŠMT (Hlavní vedoucí dětského tábora, Zdravotník zotavovacích akcí) a mnohaleté zkušenosti s pořádáním výletů i pobytových táborů. Další dva vedoucí se ve svém volném čase několik let věnují přípravě a vedení programů pro skautský oddíl.

 

Strava

Každý den bude zajištěn teplý oběd (polévka a hlavní jídlo) a odpolední svačina. Dopoledne budeme s dětmi často venku, proto si děti budou nosit dopolední svačinu z domu (včetně pití, láhev minimálně 0,5 litru). Během dne budou k dispozici nápoje (čaj, šťáva). Rádi vyjdeme vstříc veškerým dietetickým požadavkům účastníků tábora.

 

Cena a storno poplatky

Cena tábora je stanovena na 1740 Kč. V ceně jsou zahrnuty veškeré náklady na program (vedoucí, materiál, zázemí), stravování a pitný režim (oběd a odpolední svačina). V ceně nejsou zahrnuty jízdenky na autobus.

Zálohová faktura Vám bude vystavena po přijetí přihlášky dítěte. Zálohu ve výši 900 Kč je třeba uhradit do konce května na číslo účtu 2800339482/2010. Jako variabilní symbol uveďte datum narození dítěte ve formátu RRMMDD (například dítě narozené 7.5.2008 bude mít variabilní symbol 080507). Zbytek částky je třeba uhradit na základě faktury do konce července.

Storno poplatky v případě neúčasti dítěte na táboře jsou stanoveny takto: odhlášení více jak 30 dnů předem 400 Kč, odhlášení 7 – 30 dnů předem 900 Kč, odhlášení méně jak 7 dnů předem 1400 Kč. Pokud rodiče odhlášeného dítěte sami najdou vhodného náhradníka, storno poplatek se neplatí.

 

Vybavení dětí

Pro účast na táboře je potřeba následující vybavení: na sebe sportovní oblečení (podle počasí) a obuv (pevnější tenisky či trekové boty) pro pobyt v přírodě, s sebou batůžek na dvě ramena a v něm pláštěnku, dopolední svačinu, pití, blok a pouzdro (tužka, pastelky).

 

Přihláška

Pro přihlášení dítěte prosím vyplňte přihlášku (odkaz pro zkopírování do prohlížeče: https://docs.google.com/a/kapraluvmlyn.cz/forms/d/1t4jNZu7WYFVrnOEFWZluktVxOvpulGYX2E7KkdJWcsk/prefill). Na Vámi uvedený e-mail Vám zašleme potvrzení o přijetí a přihlášku ve formátu pdf. Přihlášku je nutné vytisknout a odevzdat první den tábora na srazu spolu s potvrzením o zdravotní způsobilosti k účasti na zotavovací akci.

 

Kontakt

S veškerými dotazy ohledně tábora se můžete obracet na Pavlu Glosovou pavla.glosova@kapraluvmlyn.cz, 734 787 969.

 

Vyrážíme prozkoumávat přírodu

Aktuality

04.07.2020
Vydáváme Karpatské hry v angličtině

a moc si přejeme, abyste byli u toho.

19.06.2020
Veletrh ekologické výchovy 2020

Čtyřdenní celostátní setkání pedagogů, tvůrců a lektorů ekologických programů.

01.06.2020
Jedinečná příležitost

V souvislosti s pandemií koronaviru jsme přesunuli pobyty skautských skupin ze zahraničí a nabízíme výjimečně možnost i dalších typů akcí

26.05.2020
Příměstské tábory na Kaprálově mlýně

Letos poprvé nabízíme na Kaprálově mlýně příměstské tábory, bude v nich to nejlepší z našich programů, na které školy čekají fronty.
Pokoje s vlastními koupelnami© Kaprálův mlýn 2013