vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Mezinárodní letní škola interpretace

Interpretace je metoda učení v neformálním prostředí, která je rozvíjena od 50. let minulého století, stručně řečeno se tento obor zabývá tím, jak co nejlépe představit návštěvníkům přírodní a kulturní památky, například jak vytvářet kvalitní tabule naučných stezek, expozice či dělat poutavé prohlídky.

Týdenní Letní škola interpretace, která se v polovině srpna konala na Kaprálově mlýně, se zabývala především průvodcovskými dovednostmi. Špičkový lektoři z celoevropské asociace Interpret Europe a tuzemského Sdružení pro interpretaci místního dědictví zde školili průvodce z celkem 16 zemí. Část účastníků získala rovněž trenérská osvědčení pro realizaci následných školení průvodců pod hlavičkou Interpret Europe.

Kurz byl postaven především na praktických ukázkách a rozvíjení dovedností účastníků. V údolí Říčky jste tak mohli potkat skupinky průvodců zaníceně osvětlující přírodní a kulturní fenomény. Terénní exkurze vedly na nedaleké slavkovské bojiště a do pavilonu Anthropos.

Kaprálův mlýn se podílel nejen na organizačním zajištění, ale i části programu. Děkovné maily i závěry zpětné vazby organizátorů svědčí o naší schopnosti zvládat takovéto akce, za posledních 10 měsíců to byl již třetí seminář s tak širokou mezinárodní účastí. Kontakt se mezinárodním prostředím naopak pomáhá Kaprálovu mlýnu získávat nové know-how a zkvalitňovat programy, které realizujeme pro školy z České republiky.

Není divu, že hned po skončení akce jsme se pustili do přípravy příštího ročníku, kdy v česko-slovinské koprodukci plánujeme pořádání dvou paralelních letních škol interpretace: jednu pro účastníky z ČR a druhou mezinárodní. Úspěšní absolventi získají osvědčení organizace Interpret Europe: Certified Interpretive Guide. Zájemci o Letní školu interpretace, která proběhne 19.-23. srpna 2017 se mohou hlásit zde.

 

 

 

 

Aktuality

29.03.2019
Hledáme lektora a koordinátora dobrovolníků

V roce 2015 jsme se domluvili s Pájou Glosovou na dvouletém angažmá na mlýně. Ráda by přesluhovala ještě déle, ale čekají na ni doma v Beskydách.

29.03.2019
Skautská chata

Kaprálův mlýn od dubna 2019 otevírá chatku pro družiny a oddíly.

22.03.2019
Kaprálův mlýn partnerem světové konference

Kaprálův mlýn je jedním ze tří partnerů Světové konference environmentální výchovy, kterou organizuje Katedra environmentálních studií MU

04.01.2019
Kaprálův mlýn vybral nového ředitele

23. března proběhlo druhé kolo výběrového řízení na ředitele Kaprálova mlýna, novým ředitelem od 1.1.2020 bude
Pokoje s vlastními koupelnami© Kaprálův mlýn 2013