vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Kniha Zítra bude líp

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

Mezinárodní letní škola interpretace

Interpretace je metoda učení v neformálním prostředí, která je rozvíjena od 50. let minulého století, stručně řečeno se tento obor zabývá tím, jak co nejlépe představit návštěvníkům přírodní a kulturní památky, například jak vytvářet kvalitní tabule naučných stezek, expozice či dělat poutavé prohlídky.

Týdenní Letní škola interpretace, která se v polovině srpna konala na Kaprálově mlýně, se zabývala především průvodcovskými dovednostmi. Špičkový lektoři z celoevropské asociace Interpret Europe a tuzemského Sdružení pro interpretaci místního dědictví zde školili průvodce z celkem 16 zemí. Část účastníků získala rovněž trenérská osvědčení pro realizaci následných školení průvodců pod hlavičkou Interpret Europe.

Kurz byl postaven především na praktických ukázkách a rozvíjení dovedností účastníků. V údolí Říčky jste tak mohli potkat skupinky průvodců zaníceně osvětlující přírodní a kulturní fenomény. Terénní exkurze vedly na nedaleké slavkovské bojiště a do pavilonu Anthropos.

Kaprálův mlýn se podílel nejen na organizačním zajištění, ale i části programu. Děkovné maily i závěry zpětné vazby organizátorů svědčí o naší schopnosti zvládat takovéto akce, za posledních 10 měsíců to byl již třetí seminář s tak širokou mezinárodní účastí. Kontakt se mezinárodním prostředím naopak pomáhá Kaprálovu mlýnu získávat nové know-how a zkvalitňovat programy, které realizujeme pro školy z České republiky.

Není divu, že hned po skončení akce jsme se pustili do přípravy příštího ročníku, kdy v česko-slovinské koprodukci plánujeme pořádání dvou paralelních letních škol interpretace: jednu pro účastníky z ČR a druhou mezinárodní. Úspěšní absolventi získají osvědčení organizace Interpret Europe: Certified Interpretive Guide. Zájemci o Letní školu interpretace, která proběhne 19.-23. srpna 2017 se mohou hlásit zde.

 

 

 

 

Aktuality

04.01.2019
Výběrové řízení na pozici ředitele/ky

Veď největší tuzemskou skautskou základnu

31.12.2018
PF 2019
06.12.2018
Kaprálův mlýn pečuje o přírodu v údolí Říčky

Již několik let pečujeme o stepní lokality na Lysé hoře, letošní podzim jsme se však nestačili divit..

20.08.2018
Den otevřených dveří 2018

V neděli 2. září proběhl tradiční den otevřených dveří na Kaprálově mlýně.
Bezbariérový pokoj© Kaprálův mlýn 2013