vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Léto 2016 ve znamení německých skautů

Od otevření Kaprálova mlýna po rekonstrukci v roce 2012 se náš zájem soustředil na tábořiště. Cílem je vybudování zázemí, které bude odpovídat hygienickým a bezpečnostním standardům. Díky podpoře Jihomoravského kraje v letech 2014-16 se podařilo zajistit zachycování odpadních vod v letních měsících, vybudovat sprchy, vyřešit zásobování tábořišť pitnou vodou a zpřístupnit horní tábořiště schody.

V letošním roce nezapomenutelná dobrodružství letního tábora v údolí Říčky zažili skauti a skautky z Dánska, Francie (2 skupiny SGDF), Nizozemska (3 skupiny), Německa (3 skupiny skautů DPSG) a Švýcarska. Zázemí budovy využíval rodinný skauting z Šumperska. Protože se jedná o skupiny se zkušenostmi z dalších evropských skautských základen, získali jsme od vedoucích řadu cenných podnětů pro další zlepšování Kaprálova mlýna.

O zahraniční skupiny se kromě pracovníků a dlouhodobých dobrovolníků Kaprálova mlýna starali i sezónní dobrovolníci, kteří k nám přijeli z Dánska, Španělska, Rumunska, Lanškrouna a Vyškova. Jménem všech táborníků jim za jejich bezplatnou pomoc srdečně děkujeme. Zájemci o pomoc v roce 2017 můžou kontaktovat koordinátorku dobrovolníků, Páju Glosovou.

 

 

Aktuality

04.07.2020
Vydáváme Karpatské hry v angličtině

a moc si přejeme, abyste byli u toho.

19.06.2020
Veletrh ekologické výchovy 2020

Čtyřdenní celostátní setkání pedagogů, tvůrců a lektorů ekologických programů.

01.06.2020
Jedinečná příležitost

V souvislosti s pandemií koronaviru jsme přesunuli pobyty skautských skupin ze zahraničí a nabízíme výjimečně možnost i dalších typů akcí

26.05.2020
Příměstské tábory na Kaprálově mlýně

Letos poprvé nabízíme na Kaprálově mlýně příměstské tábory, bude v nich to nejlepší z našich programů, na které školy čekají fronty.
Schodiště k pokojům© Kaprálův mlýn 2013