vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Léto 2016 ve znamení německých skautů

Od otevření Kaprálova mlýna po rekonstrukci v roce 2012 se náš zájem soustředil na tábořiště. Cílem je vybudování zázemí, které bude odpovídat hygienickým a bezpečnostním standardům. Díky podpoře Jihomoravského kraje v letech 2014-16 se podařilo zajistit zachycování odpadních vod v letních měsících, vybudovat sprchy, vyřešit zásobování tábořišť pitnou vodou a zpřístupnit horní tábořiště schody.

V letošním roce nezapomenutelná dobrodružství letního tábora v údolí Říčky zažili skauti a skautky z Dánska, Francie (2 skupiny SGDF), Nizozemska (3 skupiny), Německa (3 skupiny skautů DPSG) a Švýcarska. Zázemí budovy využíval rodinný skauting z Šumperska. Protože se jedná o skupiny se zkušenostmi z dalších evropských skautských základen, získali jsme od vedoucích řadu cenných podnětů pro další zlepšování Kaprálova mlýna.

O zahraniční skupiny se kromě pracovníků a dlouhodobých dobrovolníků Kaprálova mlýna starali i sezónní dobrovolníci, kteří k nám přijeli z Dánska, Španělska, Rumunska, Lanškrouna a Vyškova. Jménem všech táborníků jim za jejich bezplatnou pomoc srdečně děkujeme. Zájemci o pomoc v roce 2017 můžou kontaktovat koordinátorku dobrovolníků, Páju Glosovou.

 

 

Aktuality

29.03.2019
Hledáme lektora a koordinátora dobrovolníků

V roce 2015 jsme se domluvili s Pájou Glosovou na dvouletém angažmá na mlýně. Ráda by přesluhovala ještě déle, ale čekají na ni doma v Beskydách.

29.03.2019
Skautská chata

Kaprálův mlýn od dubna 2019 otevírá chatku pro družiny a oddíly.

22.03.2019
Kaprálův mlýn partnerem světové konference

Kaprálův mlýn je jedním ze tří partnerů Světové konference environmentální výchovy, kterou organizuje Katedra environmentálních studií MU

04.01.2019
Kaprálův mlýn vybral nového ředitele

23. března proběhlo druhé kolo výběrového řízení na ředitele Kaprálova mlýna, novým ředitelem od 1.1.2020 bude
Pokoje se společným sociálním zázemím© Kaprálův mlýn 2013