vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Světový rok 2016

Jestliže v roce 2015 hvězda Kaprálova mlýna v oblasti mezinárodního skautingu stoupala díky zajišťování programů na jamboree a organizaci konference manažerů evropských skautských základen, v roce 2016 zazářila naplno. Jako mezinárodní skautská základna jsme dosáhli met, které těžko můžeme v následujících letech překonat.

 

  • Od dubna se spolu se dvěma světovými základnami (WOSM & WAGGGS) a portugalskou základnou Sao Jacinto podílíme na přípravě European Scout Centre Managers‘ Conference 2017.
  • V květnu jsme organizovali první vzdělávací seminář Světové skautské organizace v historii Junáka a není náhodou, že se týkal skautského programu ekologické výchovy.
  • V červnu jsme absolvovali školení ve švýcarském Kanderstegu v rámci světového programu Scouts Go Solar.
  • V červenci dobrovolníci Kaprálova mlýna zvítězili v každoroční soutěži u příležitosti International Centres’ Day.
  • V srpnu se na mlýně konal první certifikovaný kurz pro průvodce a trenéry průvodců organizace Interpret Europe.
  • V září jsme byli pozváni přednášet o metodice našich programů islandským učitelům po boku takových veličin oboru jako Scouts Adventures (UK) nebo CŠOD (SLO).
  • V říjnu jsme se zúčastnili setkání Goose Network v Portugalsku a získali pořadatelství International Centres‘ Day 2017.
  • V listopadu převzal ředitel Kaprálova mlýna z rukou švédského krále Karla XVI. Gustava cenu Mezinárodní skautské nadace za přínos v ekologické výchově.
  • Rovněž v listopadu proběhlo po pěti letech strategické plánování, na kterém jsme vytýčili cíle pro další rozvoj Kaprálova mlýna do roku 2022.
  • V prosinci jsme dvoudenním školením předávali naše know-how delegaci slovinských skautů.


A mimo to jsme samozřejmě poskytovali zázemí pro desítky vzdělávacích akcí, realizovali ekologické výukové programy pro tisíce účastníků, vybudovali sprchy pro tábořiště a postavili altán pro novou lesní školku.

I  v roce 2016 jsme hospodařili se ziskem a potvrdili, že environmentální výchovu lze dělat i bez závislosti na provozních dotacích. Granty a finanční podporu, kterou jsme získali používáme na vývoj nových programů a rozvoj areálu Kaprálova mlýna.

 

Za více než úspěšný rok 2016 je potřeba především poděkovat všem dobrovolníkům, podporovatelům a zaměstnancům, stejně jako jejich blízkým.

 

Těšíme se na spolupráci s vámi v roce 2017.

 

 

PF 2017

Aktuality

29.03.2019
Hledáme lektora a koordinátora dobrovolníků

V roce 2015 jsme se domluvili s Pájou Glosovou na dvouletém angažmá na mlýně. Ráda by přesluhovala ještě déle, ale čekají na ni doma v Beskydách.

29.03.2019
Skautská chata

Kaprálův mlýn od dubna 2019 otevírá chatku pro družiny a oddíly.

22.03.2019
Kaprálův mlýn partnerem světové konference

Kaprálův mlýn je jedním ze tří partnerů Světové konference environmentální výchovy, kterou organizuje Katedra environmentálních studií MU

04.01.2019
Kaprálův mlýn vybral nového ředitele

23. března proběhlo druhé kolo výběrového řízení na ředitele Kaprálova mlýna, novým ředitelem od 1.1.2020 bude
Pokoje s vlastními koupelnami© Kaprálův mlýn 2013