vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Světový rok 2016

Jestliže v roce 2015 hvězda Kaprálova mlýna v oblasti mezinárodního skautingu stoupala díky zajišťování programů na jamboree a organizaci konference manažerů evropských skautských základen, v roce 2016 zazářila naplno. Jako mezinárodní skautská základna jsme dosáhli met, které těžko můžeme v následujících letech překonat.

 

  • Od dubna se spolu se dvěma světovými základnami (WOSM & WAGGGS) a portugalskou základnou Sao Jacinto podílíme na přípravě European Scout Centre Managers‘ Conference 2017.
  • V květnu jsme organizovali první vzdělávací seminář Světové skautské organizace v historii Junáka a není náhodou, že se týkal skautského programu ekologické výchovy.
  • V červnu jsme absolvovali školení ve švýcarském Kanderstegu v rámci světového programu Scouts Go Solar.
  • V červenci dobrovolníci Kaprálova mlýna zvítězili v každoroční soutěži u příležitosti International Centres’ Day.
  • V srpnu se na mlýně konal první certifikovaný kurz pro průvodce a trenéry průvodců organizace Interpret Europe.
  • V září jsme byli pozváni přednášet o metodice našich programů islandským učitelům po boku takových veličin oboru jako Scouts Adventures (UK) nebo CŠOD (SLO).
  • V říjnu jsme se zúčastnili setkání Goose Network v Portugalsku a získali pořadatelství International Centres‘ Day 2017.
  • V listopadu převzal ředitel Kaprálova mlýna z rukou švédského krále Karla XVI. Gustava cenu Mezinárodní skautské nadace za přínos v ekologické výchově.
  • Rovněž v listopadu proběhlo po pěti letech strategické plánování, na kterém jsme vytýčili cíle pro další rozvoj Kaprálova mlýna do roku 2022.
  • V prosinci jsme dvoudenním školením předávali naše know-how delegaci slovinských skautů.


A mimo to jsme samozřejmě poskytovali zázemí pro desítky vzdělávacích akcí, realizovali ekologické výukové programy pro tisíce účastníků, vybudovali sprchy pro tábořiště a postavili altán pro novou lesní školku.

I  v roce 2016 jsme hospodařili se ziskem a potvrdili, že environmentální výchovu lze dělat i bez závislosti na provozních dotacích. Granty a finanční podporu, kterou jsme získali používáme na vývoj nových programů a rozvoj areálu Kaprálova mlýna.

 

Za více než úspěšný rok 2016 je potřeba především poděkovat všem dobrovolníkům, podporovatelům a zaměstnancům, stejně jako jejich blízkým.

 

Těšíme se na spolupráci s vámi v roce 2017.

 

 

PF 2017

Aktuality

14.10.2019
Centre Managers Conference 2019

Kaprálův mlýn se zúčastnil setkání manažerů evropských skautských základen.

05.07.2019
Den otevřených dveří 2019

V neděli 1.září 2019 pořádáme tradiční den otevřených dveří.

29.03.2019
Hledáme lektora a koordinátora dobrovolníků

V roce 2015 jsme se domluvili s Pájou Glosovou na dvouletém angažmá na mlýně. Ráda by přesluhovala ještě déle, ale čekají na ni doma v Beskydách.

29.03.2019
Skautská chata

Kaprálův mlýn od dubna 2019 otevírá chatku pro družiny a oddíly.
Kuchyně© Kaprálův mlýn 2013