vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Earth Tribe logo

 

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Dobrovolnickou brigádu navštívil velvyslanec USA

„22. duben se od roku 1970 slaví jako Den Země. Tradici zavedl senátor za stát Wisconsin Gaylord Nelson,“ připomenul ve své řeči na Kaprálově mlýně velvyslanec Spojených států amerických Steve King, sám čelný politik z tohoto státu. Jako dlouholetý skautský činovník neopomenul zdůraznit morální hodnoty tohoto mezinárodního hnutí, které rovněž souvisí s úsilím o ochranu přírody a zlepšování stavu životního prostředí.

Spolu s desítkami přítomných skautů a dobrovolných podporovatelů Kaprálova mlýna zasadil lípu u příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa. „Toto výročí je zároveň připomenutím stoletého česko-amerického přátelství a doufám, že toto přátelství bude trvat nejméně dalších sto let – v době, kdy tato lípa bude poskytovat stín a radost našim potomkům.“ doplnil King a připomenul klíčovou roli USA při vzniku republiky. Ambasáda USA patří mezi hlavní partnery projektu Stromy svobody, který vede Nadace Partnerství.

 

Sázení lípy republiky

 

Americký velvyslanec si rovněž prohlédl Kaprálův mlýn, seznámil se s jeho činností i historií, která je navíc spjatá s jeho domovským státem, vždyť pouhých 250 kilometrů od Kingova bydliště založil Aleš Kaprál svůj poslední a největší podnik – továrnu Akrosil. Příležitost představit mu svoji činnost měli i Brontosauři v Himalájích, kteří zde právě trénovali dobrovolníky pro pomoc v indickém Ladakhu.

Protože počasí i rozkvetlé lesy přímo vybízeli k procházce, vydal se Steve King na krátký výlet do nedaleké jeskyně Pekárna. Po cestě se přiznal, že od nástupu do funkce v prosinci 2017 zatím neměl mnoho příležitostí k poznávání přírody České republiky.

Jako dárek si pan velvyslanec odnesl med z Kaprálova mlýna a hrneček se skautskou lilií, který pro Kaprálův mlýn vyrábí dílna nevidomých v Tyflocentru Brno. Věříme, že se panu velvyslanci i jeho doprovodu na Kaprálově mlýně líbilo, protože při odjezdu slíbil, že to rozhodně není jeho poslední návštěva tohoto krásného místa.

Fotogalerie:
Prohlídka ekotechnologií Kaprálova mlýna.Podsada - typický stan českých skautů.Sázení stromu republiky.Sázení stromu republiky.Sázení stromu republiky.Sázení stromu republiky.Sázení stromu republiky.


Aktuality

04.03.2022
Příměstské tábory 2022

Letos opět pořádáme příměstské tábory na Kaprálově mlýně a v blízkém okolí.

01.02.2021
Karpatský horoklub

Naučíme Tě lítat po horách ve dvou víkendovkách a na dvou expedicích.

04.07.2020
Vydáváme Karpatské hry v angličtině

a moc si přejeme, abyste byli u toho.

19.06.2020
Veletrh ekologické výchovy 2020

Čtyřdenní celostátní setkání pedagogů, tvůrců a lektorů ekologických programů.
Pokoje s vlastními koupelnami© Kaprálův mlýn 2013