vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Kniha Zítra bude líp

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

Dobrovolnickou brigádu navštívil velvyslanec USA

„22. duben se od roku 1970 slaví jako Den Země. Tradici zavedl senátor za stát Wisconsin Gaylord Nelson,“ připomenul ve své řeči na Kaprálově mlýně velvyslanec Spojených států amerických Steve King, sám čelný politik z tohoto státu. Jako dlouholetý skautský činovník neopomenul zdůraznit morální hodnoty tohoto mezinárodního hnutí, které rovněž souvisí s úsilím o ochranu přírody a zlepšování stavu životního prostředí.

Spolu s desítkami přítomných skautů a dobrovolných podporovatelů Kaprálova mlýna zasadil lípu u příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa. „Toto výročí je zároveň připomenutím stoletého česko-amerického přátelství a doufám, že toto přátelství bude trvat nejméně dalších sto let – v době, kdy tato lípa bude poskytovat stín a radost našim potomkům.“ doplnil King a připomenul klíčovou roli USA při vzniku republiky. Ambasáda USA patří mezi hlavní partnery projektu Stromy svobody, který vede Nadace Partnerství.

 

Sázení lípy republiky

 

Americký velvyslanec si rovněž prohlédl Kaprálův mlýn, seznámil se s jeho činností i historií, která je navíc spjatá s jeho domovským státem, vždyť pouhých 250 kilometrů od Kingova bydliště založil Aleš Kaprál svůj poslední a největší podnik – továrnu Akrosil. Příležitost představit mu svoji činnost měli i Brontosauři v Himalájích, kteří zde právě trénovali dobrovolníky pro pomoc v indickém Ladakhu.

Protože počasí i rozkvetlé lesy přímo vybízeli k procházce, vydal se Steve King na krátký výlet do nedaleké jeskyně Pekárna. Po cestě se přiznal, že od nástupu do funkce v prosinci 2017 zatím neměl mnoho příležitostí k poznávání přírody České republiky.

Jako dárek si pan velvyslanec odnesl med z Kaprálova mlýna a hrneček se skautskou lilií, který pro Kaprálův mlýn vyrábí dílna nevidomých v Tyflocentru Brno. Věříme, že se panu velvyslanci i jeho doprovodu na Kaprálově mlýně líbilo, protože při odjezdu slíbil, že to rozhodně není jeho poslední návštěva tohoto krásného místa.

Fotogalerie:
Prohlídka ekotechnologií Kaprálova mlýna.Podsada - typický stan českých skautů.Sázení stromu republiky.Sázení stromu republiky.Sázení stromu republiky.Sázení stromu republiky.Sázení stromu republiky.


Aktuality

04.01.2019
Kaprálův mlýn vybral nového ředitele

23. března proběhlo druhé kolo výběrového řízení na ředitele Kaprálova mlýna, novým ředitelem od 1.1.2020 bude

31.12.2018
PF 2019
06.12.2018
Kaprálův mlýn pečuje o přírodu v údolí Říčky

Již několik let pečujeme o stepní lokality na Lysé hoře, letošní podzim jsme se však nestačili divit..

20.08.2018
Den otevřených dveří 2018

V neděli 2. září proběhl tradiční den otevřených dveří na Kaprálově mlýně.
Klubovna© Kaprálův mlýn 2013