vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Den radosti pro Jihomoravský kraj

V sobotu 12. května 2018 uspořádal Kaprálův mlýn Den radosti pro zaměstnance Krajského úřadu Jihomoravského kraje a jejich děti. Letošní ročník tradičního setkání rodin zaměstnanců úřadu byl výjimečný z několika důvodů. Den radosti se totiž odehrával mimo jihomoravskou metropoli v čisté přírodě, a především nabídl nabitý program pro všechny věkové skupiny od velmi malých dětí až po prarodiče. Mimo to měl také vzdělávací přesah, o který se postarali skauti, zaměstnanci i dobrovolníci Kaprálova mlýna, kteří připravili 31 stanovišť s ukázkami skautských dovedností a přírodovědnými úkoly. Více než dvě stovky návštěvníků si tak mohly vyzkoušet například uzlování, stavbu stanu nebo rozdělávání ohně; jedinečný zážitek přineslo také pozorování včel či vzácných plazů zblízka nebo vodní a luční safari.

Aktivní vyžití dětí i rodičů pokračovalo také mimo areál mlýna v krásné přírodě Moravského krasu, a to při slaňování z nedaleké Bajerovy skály a návštěvě okolních jeskyní. Do té Ochozské se návštěvníci běžně dostanou jen dvakrát do roka v rámci jarního a podzimního dne otevřených dveří – tentokrát se ale brána jeskyně otevřela i během Dne radosti a nabídla jedinečnou prohlídku s odborným výkladem nadšených jeskyňářů. A ti, kterým speleologie učarovala, si vyzkoušeli pobyt v ještě menších prostorách při plazení v jeskyni Netopýrka. V „Pekárně“ se naopak zvídaví milovníci historie setkali s pravěkým mužem oděným do věrné repliky prehistorického oděvu (lovce a sběrače představoval náš přední odborník na toto odívání).

Mnozí účastníci se na Kaprálově mlýně cítili jako na skautském táboře, protože nechyběl táborák s opékáním špekáčků a hadů z kynutého těsta, samozřejmě za doprovodu kytary a zpěvu.

Díky nadšení všech, kdo se na přípravě a realizaci akce pro zaměstnance Krajského úřadu s nasazením podíleli, i díky dobrému počasí a uvolněné atmosféře prožily rodiny jedinečný den plný inspirace pro aktivní trávení volného času v přírodě.

 

Petra Švambergová, krajský úřad Jihomoravského kraje

Fotogalerie:


Aktuality

29.03.2019
Hledáme lektora a koordinátora dobrovolníků

V roce 2015 jsme se domluvili s Pájou Glosovou na dvouletém angažmá na mlýně. Ráda by přesluhovala ještě déle, ale čekají na ni doma v Beskydách.

29.03.2019
Skautská chata

Kaprálův mlýn od dubna 2019 otevírá chatku pro družiny a oddíly.

22.03.2019
Kaprálův mlýn partnerem světové konference

Kaprálův mlýn je jedním ze tří partnerů Světové konference environmentální výchovy, kterou organizuje Katedra environmentálních studií MU

04.01.2019
Kaprálův mlýn vybral nového ředitele

23. března proběhlo druhé kolo výběrového řízení na ředitele Kaprálova mlýna, novým ředitelem od 1.1.2020 bude
Pokoje s vlastními koupelnami© Kaprálův mlýn 2013