vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Earth Tribe logo

 

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Den radosti pro Jihomoravský kraj

V sobotu 12. května 2018 uspořádal Kaprálův mlýn Den radosti pro zaměstnance Krajského úřadu Jihomoravského kraje a jejich děti. Letošní ročník tradičního setkání rodin zaměstnanců úřadu byl výjimečný z několika důvodů. Den radosti se totiž odehrával mimo jihomoravskou metropoli v čisté přírodě, a především nabídl nabitý program pro všechny věkové skupiny od velmi malých dětí až po prarodiče. Mimo to měl také vzdělávací přesah, o který se postarali skauti, zaměstnanci i dobrovolníci Kaprálova mlýna, kteří připravili 31 stanovišť s ukázkami skautských dovedností a přírodovědnými úkoly. Více než dvě stovky návštěvníků si tak mohly vyzkoušet například uzlování, stavbu stanu nebo rozdělávání ohně; jedinečný zážitek přineslo také pozorování včel či vzácných plazů zblízka nebo vodní a luční safari.

Aktivní vyžití dětí i rodičů pokračovalo také mimo areál mlýna v krásné přírodě Moravského krasu, a to při slaňování z nedaleké Bajerovy skály a návštěvě okolních jeskyní. Do té Ochozské se návštěvníci běžně dostanou jen dvakrát do roka v rámci jarního a podzimního dne otevřených dveří – tentokrát se ale brána jeskyně otevřela i během Dne radosti a nabídla jedinečnou prohlídku s odborným výkladem nadšených jeskyňářů. A ti, kterým speleologie učarovala, si vyzkoušeli pobyt v ještě menších prostorách při plazení v jeskyni Netopýrka. V „Pekárně“ se naopak zvídaví milovníci historie setkali s pravěkým mužem oděným do věrné repliky prehistorického oděvu (lovce a sběrače představoval náš přední odborník na toto odívání).

Mnozí účastníci se na Kaprálově mlýně cítili jako na skautském táboře, protože nechyběl táborák s opékáním špekáčků a hadů z kynutého těsta, samozřejmě za doprovodu kytary a zpěvu.

Díky nadšení všech, kdo se na přípravě a realizaci akce pro zaměstnance Krajského úřadu s nasazením podíleli, i díky dobrému počasí a uvolněné atmosféře prožily rodiny jedinečný den plný inspirace pro aktivní trávení volného času v přírodě.

 

Petra Švambergová, krajský úřad Jihomoravského kraje

Fotogalerie:


Aktuality

04.03.2022
Příměstské tábory 2022

Letos opět pořádáme příměstské tábory na Kaprálově mlýně a v blízkém okolí.

01.02.2021
Karpatský horoklub

Naučíme Tě lítat po horách ve dvou víkendovkách a na dvou expedicích.

04.07.2020
Vydáváme Karpatské hry v angličtině

a moc si přejeme, abyste byli u toho.

19.06.2020
Veletrh ekologické výchovy 2020

Čtyřdenní celostátní setkání pedagogů, tvůrců a lektorů ekologických programů.
Bezbariérový pokoj© Kaprálův mlýn 2013