vyhledat

 

 

 

 

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn provozuje Junák - svaz skautů a skautek ČR

 

Hlásíme se k environmentálnímu programu světového skautingu.

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

 

 

Lesní školka Lesinka

 

 

Používáme nářadí Stihl

 

 

Mapy zpracováváme díky

 

QuoVadis

Karpatský horoklub

Karpatský horoklub

naučíme Tě lítat po horách a postarat se o sebe v přírodě

 

Proč horoklub

Na skautské základně Kaprálův mlýn každoročně společně se stovkami středoškoláků objevujeme Moravský kras – učíme zeměpis a biologii v přírodě. Často si někteří z nich povzdechnou, jak je jim líto, že nechodili do skauta a nemohli zažít stejná dobrodružství jako jejich spolužáci. Řekli jsme si, že s tím zkusíme něco udělat.

 

 

Co budeme dělat

Karpatský horoklub je takový tréninkový kemp pro středoškoláky, kteří se zatím sami neodváží do dalekých krajin a vysokých hor. Čeká nás několik setkání a letní putování po rumunských Karpatech.

Na víkendovkách se naučíme přežít v přírodě, plánovat trasu, přenášet ji do mobilu a chytrých hodinek, sbalit si lehký batoh, vařit cestovatelská jídla, zajistit pitnou vodu, užít si noc i ve větru a dešti a ještě asi dva tucty dalších dovedností, které využijeme během letního putování. Kromě chození po horách se budeme podílet na projektu mapování celokarpatské dálkové trasy.  Během podzimu se ještě sejdeme a zpracujeme materiál z našich dobrodružství. Účast nijak nesouvisí s členstvím v Junáku.

 

 

Plán setkání

29. – 31. května:    první víkendovka v Moravském krasu, teoretická i praktická příprava, vytvoříme společně plán letního putování

12. – 14. června:    otestujeme vybavení třídenním puťákem po moravské části Karpat

14. – 23. srpna:    puťák po rumunských Karpatech, v případě pokračování omezení cestování možná přesuneme puťák do dostupnější části Karpat - na Slovensko nebo do Polska

2. –  4. října:    podzimní setkání, kde budeme zpracovávat fotky, filmy a trasy

 

 

Jak se přihlásit

Jednoduše na prihlaska.kapraluvmlyn.cz

 

 

Kdo horoklub vede

Pája Šlinzová, učí ve Valašské Bystřici, 12 let byla vedoucí v brněnském  skautském oddílu a několik let koordinovala zahraniční dobrovolníky na Kaprálově mlýně.  Miluje putování na běžkách s batohem zimní Skandinávií. Bydlí v domečku uprostřed karpatských luk v Beskydách.
Pája Šlinzová, Míla Náčelník Nevrlý, Michal Medek Michal Medek, učí na Masarykově univerzitě a na Kaprálově mlýně. Organizoval řadu expedic (Rumunsko, Černá Hora, Albánie, Bajkal) s Ekoklubem Kvíčala, který 12 let vedl. V roce 2019 přešel 2300 km celým karpatským obloukem z Pálavy až k Železným vratům.
Míla Nevrlý s námi sice nepůjde, ale jeho kniha Karpatské hry ano.

 

Kolik to bude stát

V roce 2020 se nám podařilo získat podporu, takže cena za 3 víkendovky a 10 dní v horách určitě nepřesáhne 3333 Kč plus cesty na víkendovky. Nejpravděpodobněji to bude okolo 2222 Kč. Máme také na půjčení úplně nové spacáky, stany a karimatky. A kdyby náhodou bylo třeba něco dokoupit, máme sponzorské obchody.

 

 

Kontakty

Michal Medek

horoklub@kapraluvmlyn.cz

+420 604 863 167


 

 

 

 

Propagace

Budeme vděční, pokud nám pomůžete s propagací horoklubu:

Aktuality

04.07.2020
Vydáváme Karpatské hry v angličtině

a moc si přejeme, abyste byli u toho.

19.06.2020
Veletrh ekologické výchovy 2020

Čtyřdenní celostátní setkání pedagogů, tvůrců a lektorů ekologických programů.

01.06.2020
Jedinečná příležitost

V souvislosti s pandemií koronaviru jsme přesunuli pobyty skautských skupin ze zahraničí a nabízíme výjimečně možnost i dalších typů akcí

26.05.2020
Příměstské tábory na Kaprálově mlýně

Letos poprvé nabízíme na Kaprálově mlýně příměstské tábory, bude v nich to nejlepší z našich programů, na které školy čekají fronty.
Pokoje s vlastními koupelnami© Kaprálův mlýn 2013