vyhledat

Co jsou Centra SCENES

Do češtiny bychom zkratku SCENES (Scout Centres of Excellence for Nature, Environment and Sustainability) mohli doslova přeložit jako Příkladná skautská střediska přírody a ochrany životního prostředí. Těchto středisek existuje ve světě celkem 38: v Kanadě, USA, Kostarice, Austrálii, Jihoafrické republice, Malajsii, Švýcarsku, Belgii, Dánsku, Německu, Lucembursku a dalších zemích. Naší snahou bylo vybudovat první takovéto středisko v postkomunistických zemích. Švýcarské středisko Kandersteg International Scout Centre je partnerem projektu Střediska ekologické výchovy Kaprálův mlýn. Střediska SCENES jsou jedním ze základních kamenů realizace Skautského programu ochrany životního prostředí. 

Zařízení musí splnit náročná kritéria po výchovné stránce i po stránce ekologicky šetrného provozu. Více informací lze nalézt na stránkách SCENES.

Kaprálův mlýn se stal střediskem SCENES začátkem roku 2014 a v květnu 2016 hostil celosvětovou konferenci těchto středisek. V letech 2019-20 se podílel na tvorbě nového environmentálního programu Světové organizace skautského hnutí (WOSM), revizi pravidel SCENES a na organizaci online konference v říjnu 2020.

Aktuality

04.03.2022
Příměstské tábory 2022

Letos opět pořádáme příměstské tábory na Kaprálově mlýně a v blízkém okolí.

01.02.2021
Karpatský horoklub

Naučíme Tě lítat po horách ve dvou víkendovkách a na dvou expedicích.

04.07.2020
Vydáváme Karpatské hry v angličtině

a moc si přejeme, abyste byli u toho.

19.06.2020
Veletrh ekologické výchovy 2020

Čtyřdenní celostátní setkání pedagogů, tvůrců a lektorů ekologických programů.
Klubovna© Kaprálův mlýn 2013