vyhledat

Závěr

Předkládaný plán činnosti přináší do ekologické výchovy v ČR řadu inovativních prvků a to jak v oblasti formátů výukových programů, tak i propojení metodik ekologické výchovy vyvíjených v prostředí středisek ekologické výchovy a v prostředí světového (i tuzemského) skautského hnutí. Středisko aspiruje na zařazení do mezinárodní sítě skautských ekovýchovných center SCENES.

 

Výhodou předkládaného projektu je, že zajišťuje maximální vytížení podpořené infrastruktury v pracovní dny i o víkendech.

 

Unikátní je lokalizace střediska v krasovém údolí, několik minut chůze od významných přírodních fenoménů a přitom ve výborném dopravním dosahu z velkoměsta. Výjimečná je budova Kaprálova mlýna stejně jako rozsah pozemků, které obhospodařuje.

 

Programový mix střediska je sestaven tak, aby ztráta z výukové a poradenské činnosti byla mírněna příjmy z jiných oblastí činnosti. Formáty programů se ve velké míře opírají o modely z ekologické výchovy v zemích kde podobná zařízení fungují dlouhodobě s vysokou mírou finanční udržitelnosti. Předpokládá se značná spolupráce na mezinárodní úrovni, která dále zvyšuje možnosti samofinancování střediska. To je však vyváženo nadstandardními kvalifikačními požadavky na pedagogické pracovníky, které si ovšem středisko díky svému umístění může dovolit.

 

Jsme přesvědčeni o tom, že realizace projektu Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn může významně přispět k budování kapacit EVVO v České republice a stát se v mnoha oblastech průkopnickým zařízením.

Aktuality

04.03.2022
Příměstské tábory 2022

Letos opět pořádáme příměstské tábory na Kaprálově mlýně a v blízkém okolí.

01.02.2021
Karpatský horoklub

Naučíme Tě lítat po horách ve dvou víkendovkách a na dvou expedicích.

04.07.2020
Vydáváme Karpatské hry v angličtině

a moc si přejeme, abyste byli u toho.

19.06.2020
Veletrh ekologické výchovy 2020

Čtyřdenní celostátní setkání pedagogů, tvůrců a lektorů ekologických programů.
Pokoje s vlastními koupelnami© Kaprálův mlýn 2013